Szép eredményekkel zárult a Boldog Scheffler János Központ tavaly októberben indított projektje, mellyel a megkésett fejlődésű gyerekeket akarták elérni, megfelelő terápiákkal kortársaikhoz felzárkóztatni. Ehhez előbb a velük nap mint nap érintkező intézményeket, személyeket keresték meg, a családorvosokat és óvónőket, nekik beszéltek a tünetekről, a felzárkóztató terápiákban rejlő lehetőségekről. Huszonegy óvoda kapcsolódott a projektbe, összesen ötvenhárom csoport 991 gyerekét tekintették át óvónők tünetlisták alapján, és egy újabb, sokkal több részletre kiterjedő felmérésre 159 gyereket javasoltak.
Az első jelzést komolyan vevő 75 esetet már a Boldog Scheffler János Központban vizsgálták meg szakképzett terapeuták, és 65 gyerek esetében találták úgy, hogy valóban a fejlődés valamely területén jelentkező elmaradásról van szó, amivel szemben kezeléseket kell alkalmazni. Ezek nélkül ugyanis a gyerek egész életére negatívan kiható idegrendszeri éretlensége folyamatos különbséget tarthat fenn közte és kortársai között, elmaradhat a közösségekbe való beilleszkedése, a szociális integrációja. A felelősséget érezve 45 gyerek szülei kérték a terápiák elkezdését, ezek a fejlesztő programok jelenleg is futnak - tervezett egyéni vagy csoportos szenzomotoros terápiák (TSMT), logopédia, egyéni vagy csoportos gyógypedagógia alkalmazásával.
A Központ szakmai vezetője, Fazekas Brigitta megkeresésünkre elmondta, a projekt sikere a terápiákat elkezdett gyerekek számán túl abban is megmutatkozik, hogy már indulástól nagy számú partnerintézmény az ügy mellé állt, sokan összefogtak és kísérték végig, segítették a felmérések hatékonyságát. A Boldog Scheffler János Központ a jövőben is tervez a régióban különböző programokat indítani azért, hogy elérjék a segítségre szoruló gyerekeket, és nekik adják is meg azt a szükséges pluszt, amivel növelhetik a fejlődésük sikerét.